Dviračiu aplink Kauną (115 km)

Dviračiu aplink Kauną trasa – papildymas/alternatyva pėsčiųjų maršrutui aplink Kauną. Dviračių maršruto ilgis – apie 115 km, tad turėtų būti nesunkiai įveikiamas per dieną, jeigu reguliariai minate dviratį. Galima rinktis ir trumpesnį variantą – 79 km ilgio trasą (kampo kirtimas žemėlapyje pažymėtas punktyrine linija).

Maršruto Dviračiu aplink Kauną statistika:

Trukmė: priklausomai nuo dviračio, fizinio pasirengimo, bet turėtų pakakti 7-10 valandų, t.y. įveikti per dieną šiltuoju metų laikotarpiu neturėtų kilti problemų.

Dviračių takais: 40 km
Šalia magistralių: 3 km
Gatvėmis/keliais/šaligatviais: 68 km
Grunto keliais: 4 km

Ilgis – 115 km
Trumpesnio maršruto ilgis – 79 km

Kaip naudotis žemėlapiu?

Kad matytumėte, kur esate žemėlapyje, duokite sutikimą naršyklei žinoti jūsų lokaciją. Išjungti vietos sekimą galite paspaudę taikinio simbolį viršutiniame kairiajame kampe. Kad matytumėte žemėlapį per visą ekraną, paspauskite full screen simbolį.

Sutartiniai ženklai:

Žalia – dviračių takas
Juoda – gatvė/šaligatvis
Mėlyna – šaligatvis šalia intensyvios magistralės
Geltona – gruntas/žvyrkelis
Raudoni laiptai – maršrute esantys laiptai, kuriais teks neštis/vestis dviratį

Maršruto Dviračiu aplink Kauną aprašymas

Maršrutą galima pradėti bet kur, tačiau aprašymą pradėkime nuo Lampėdžių senojo paplūdimio stovėjimo aikštelės. Iš ten trasa eina dviračių taku Žemutinių Kaniūkų link, ir prieš tiltą per Nevėžį suka Babtų keliu dešinėn. Tai labai vaizdingas, siauras, mažo eismo intensyvumo kelias, kurio vienoje pusėje – Nevėžio upė, kitoje – aukštas slėnio šlaitas, apaugęs puikiais miškais. Šioje atkarpoje yra ir senojo tilto per Nevėžį griuvėsiai. Tiltas statytas Tarpukariu, sugriautas per Antrąjį pasaulinį karą.

Toliau sukame į dešinę, kylame į kalną, į Romainius, sparčiai išsiplėtusį Kauno priemiestį. Pavažiavę porą kilometrų, sukame kairėn į Bivylių gatvę, ir po kelių sankryžų, atsiduriame prie 9-ojo forto. Tuomet lendame per požemine perėja po Autostrada Kaunas-Klaipėda ir atsiduriame Sargėnuose. Važiuojame Domeikavos link, sukame dešinėn, ir leidžiamės prie Neries upės, kur dviračių taku artėjame prie Kleboniškio tilto.

Persikėlę per tiltą, važiuojame Kleboniškio dviračių taku iki pačios Kleboniškio gyvenvietės. Tuomet sukame į dešinę ir Vasarvietės gatve patenkame į Kleboniškio mišką, kur miško keliukais sugrįžtame į dviračių taką, vedanti prie Smerties kalno. Už jo dviračių takas greit pasibaigia, ir ramiomis gatvėmis per Narėpus numiname iki Ramučių. Pravažiuojame šią gyvenvietę, ir sukame kairėn Kauno LEZ link.

Už Sergeičikų kaimo patenkame į mišką: tai pakraštys vienų iš didžiausių Lietuvoje Gaižiūnų miškų, kurie tęsiasi iki pat Jonavos ir Ruklos. Kirtus geležinkelį, pravažiuojame Neveronių miestelį, tuomet pralendame po greitkeliu Kaunas-Vilnius ir patenkame į Palemoną. Palemono gatvėmis artėjame link naujojo tunelio po Rail Baltica, kurį pravažiavę, atsiduriame Amaliuose. Tai buvę kolektyviniai sodai, šiuo metu virtę į gyvenamųjų namų rajoną.

Už Amalių dar vienu tuneliu pralendame po geležinkeliu, ir tik pasiekę Petrašiūnus, sukame į kairę, Jachtklubo link. Važiuodami per Pažaislio šilą galime aplankyti virš geležinkelio einantį tiltą, kuris buvo filmuojamas vienoje iš Černobylis mini serialo scenų. Pravažiavę per Jachtklubą, toliau tęsiame kelionę palei Kauno marias, apsukame Pažaislio vienuolyną ir patenkame prie marių paplūdimio, prieplaukos ir Kauno hidroelektrinės. Važiuojant šiuo tiltu, atsiveria vaizdas į pramoninį Petrašiūnų rajoną, ir virš jo iškylančią kito pramoninio rajono – Naujasodžio – panoramą. Beje, čia ištekantis Nemunas niekada neužšąla ir yra tapęs mėgiama vandens paukščių vieta.

Toliau sukame į dešinę, į Panemunės šilą, kurio dviračių takais apsukame puslankį ir atsiduriame Panemunėje. Čia važiuojame palei Nemuną, toliau Vaidoto gatve ir Jiesios plentu, už Jiesios upės esančiame mažame transporto žiede sukame į kairę. Už geležinkelio pervažos kylame į statų kalna Kalkinės gatve. Ši atkarpa nuo žiedo iki pat užkylant ant kalno yra ganėtinai pavojinga važiuoti dviračiu (siaura gatvė, piko metu intensyvus eismas), tad būkite labai atidūs. Ant kalno pravažiuojame šalia Seniavos kapinių, toliau Seniavos plentu važiuojame iki pat Veiverių gatvės. Čia galima rinktis: jeigu norite trumpesnės kelionės, sukite į dešinę Centro link, jei pasiryžote įveikti visus 115 km, sukite į kairę ir dviračių taku važiuokite iki pat Garliavos.

Garliavoje, už Maxima parduotuvės, sukite dešinėn ir J. Lukšos gatve važiuokite iki Mastaičių ir toliau keliu, vedančiu į Pažėrus. Transporto žiede sukite į dešinę Virbališkių link, iki pat šio kelio sankryžos su Gelžkeliuko gatve. Čia sukame į kairę ir netrukus patenkame į Zapyškio mišką, kuris yra dalis trečio didžiausio Lietuvos miškų masyvo – Kazlų Rūdos miškų. Kairėje šio kelio yra Ežerėlio durpynas, veikiantis dar nuo Tarpukario.

Po kelių kilometrų pasiekiame Dievogalą, kur nusileidę nuo kalno patenkame į Zapyškį, prie kurio garsiosios bažnyčios ir važiuojame. Nuo čia maršrutas eina puiku dviračių taku palei Nemuną iki pat Marvelės. Galima stabtelėti ir užkopti ant Pyplių piliakalnio, nuo kurio atsiveria vaizdas į Nemuno ir Nevėžio santaką. Ties Lampėdžių tiltu, paliekame šį dviračių taką, ir pervažiavę šį tiltą, patenkame į pradinį kelionės tašką – Lampėdžius.