Kauno gyventojų skaičius 2021 m.

Kauno gyventojų skaičius per pastaruosius tris dešimtmečius patyrė didelius svyravimus. Nuo 1996 m. iki 2019 m. gyventojų skaičius sumažėjo net 29,8 procentais. Tokia padėtis susidarė dėl natūralios gyventojų kaitos (daugiau žmonių miršta nei gimsta) ir neigiamo migracijos balanso (daugiau žmonių išvyksta nei atvyksta). Kauno rajone gyventojų skaičius augo visu 1996-2021 m. laikotarpiu. Tačiau pastaraisiais metais padėtis pasikeitė ir nuo 2020 m. gyventojų skaičius (dėl vidinės ir užsienio migracijos) pradėjo augti ir Kauno mieste:

Dalis miesto gyventojų pasitraukė į Kauno priemiesčius. Kauno rajonas per pastaruosius du dešimtmečius yra vienas sparčiausiai augančių Lietuvos regionų: 1996-2021 m. gyventojų skaičius čia išaugo net 18,5 procento:

Kauno gyventojų skaičius 2021 m. pagal Teritorinių ligonių kasų duomenis (nuo 2018-01-01)

Teritorinių ligonių kasų duomenys rodo, kiek gyventojų yra prisiregistravę gydymo įstaigose atitinkamoje savivaldybėje. Tokie duomenys paprastai realiau atspindi tikrąjį gyventojų skaičių, ypač miestuose. Kauno miesto gydymo įstaigose prisiregistravę net 80 tūkstančių daugiau gyventojų nei jų yra oficialiai mieste (pagal Statistikos departamentą), arba 27,5 proc. daugiau. Kartu su rajono gydymo įstaigse prisiregistravusiais gyventojais, bendrai Kaune yra virš 440 000 gyventojų (pagal Statistikos departamento duomenis, Kauno mieste ir rajone 2021 m. sausio 1 d. bendrai gyveno 390 806 gyventojų).

Labai nevienodai gyventojų skaičius kinta skirtingos miesto dalyse. Senuosiuose sovietinių daugiabučių rajonuose gyventojų ženkliai sumažėjo, tuo tarpu Romainiuose, Kaniūkuose, Vaišvydavoje, ir arčiausiai miesto esančiose rajono seniūnijose (Raudondvario, Užliedžių, Domeikavos, Karmėlavos, Garliavos apylinkių, Ringaudų) sparčiai kuriasi ištisi naujakurių kvartalai, ir gyventojų sparčiai daugėja.

Migracija Kaune

Ilgą laiką Kauno miestas prarasdavo tūkstančius gyventojų dėl emigracijos – tiek į užsienį, tiek į kitas Lietuvos vietas. Tačiau pastaraisiais metais situacija pasikeitė iš esmės: tiek užsienio, tiek vidinė migracija tapo teigiama ir rajone, ir mieste. Reikia tikėtis, kad tokia tendencija ir toliau išliks, ir Kaunas susigrąžins prarastus tūkstančius gyventojų (duomenys grafikams iš Statistikos departamento).