Kauno UNESCO maršrutas

Kauno UNESCO maršrutas skirtas pažinti dalį Kauno miesto – Naujamiestį ir Žaliakalnį, ir čia Tarpukariu susiformavusio unikalaus urbanistinio audinio. 2023 m. ši vertinga teritorija įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Modernistinis Kaunas – tai ne tik savo architektūra išsiskiriantys pastatai, tačiau ir unikalus miesto išplanavimas, pradedant miesto centrine dalimi – Naujamiesčiu – ir baigiant pagal miesto-sodo idėją vystytu Žaliakalniu.

Ilgis – 13 km
Trukmė – 3-4 valandos
Maršruto pradžia ir pabaiga – prie Pašto rūmų (pradžia – žalia žvaigždutė, pabaiga – raudona žvaigždutė)

1918 m. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę ir Lenkijai okupavus Vilniaus kraštą, sostinė perkelta į Kauną. Per du dešimtmečius iš kuklaus buvusios Rusijos imperijos pakraščio miesto Kaunas tapo modernėjančiu naujosios valstybės gyvenimo centru. Čia kūrėsi pagrindinės valstybinės įstaigos, sparčiai augo gyventojų skaičius, miestas plėtėsi. Naujamiestyje vystėsi miesto centras, o aplinkui, ant kalvų, kūrėsi priemiestinis Žaliakalnio rajonas.

Modernistinis Kaunas – puikus testamentas Tarpukario Lietuvos, per trumpą laiką, sudėtingomis sąlygomis sukūrusios šį nuostabų urbanistinį paminklą.