Panemunė

Panemunė – viena gražiausių Kauno dalių, įsikūrusi kairiajame Nemuno krante, tarp Panemunės šilo ir Jiesios santakos su Nemunu. Nenuostabu, kad Tarpukariu tai buvo mėgiama kauniečių poilsio vieta. Iš to laikotarpio dabar likę nemažai puikių medinių namų, ypač palei Nemuną einančioje Antano Smetonos alėjoje. Arti Panemunės šilo esančių namų kiemuose auga senos pušys, sukuriančios ypatingą šios vietos atmosferą.

Panemunė – buvęs kurortinis Kauno priemiestis

Panemunės šilas (dar vadinamas Jono Basanavičiaus šilu) – didžiausias Kauno parkas, augantis Nemuno vingyje, ant jo suneštų smėlių. Po Pirmojo Pasaulinio karo, kaip ir daugelis mūsų miškų, jis buvo apniokotas. Todėl Tarpukariu buvo užsodinti atviri plotai, šiuo metu jau užaugę iki brandaus miško.

Anksčiau šis vieta buvo vadinama Aukštąja Panemune, greičiausiai, kad nebūtų painiojama su Žemąja Panemune dabartiniame Šakių rajone. O be to, Lietuvoje Panemunių yra nemažai.

Su Šančiais Panemunę jungia naujasis Panemunės tiltas, su Aleksotu – tiltas per Jiesią. Panemunės šilą su Gričiupiu jungia Trijų mergelių tiltas, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Nemuną ir šilą.