Raudondvario trasa

 

Raudondvario trasa

Raudondvario trasa – žygio maršrutas susipažinti su Raudondvariu, Šiaudyne, Šileliu ir puikia Nemuno ir Nevėžio santakos gamta. Trasos ilgis – apie 10 km, tad lengvai įveiksite per kelias valandas. Trasa žiedinė – pradėsite ir baigsite tame pačiame taške.

Trasa nesužymėta, tačiau didžioji jos dalis eina takais, šaligatviais, tad bus nesunku sekti pasinaudojant žemėlapiu. Nebijokite ir improvizuoti – juk žygis nuo to bus tik įdomesnis.

  

Žinotina prieš žygį

Kai kurios trasos dalys eina gatvėmis, taip pat trasa kerta intensyvaus eismo plentą Kaunas-Jurbarkas, tad būkite atidūs. Palei Nevėžį einantis takas drėgnesniais laikotarpiais pašlampa, tad patartina dėvėti drėgmę sulaikančią avalynę.

Žygiui reikalinga

Patogi avalynė ir rūbai
Žinoti kaip naudotis žemėlapiu

Trasos aprašymas

Žygiuoti galima pradėti bet kurioje trasos dalyje, tačiau patogiausia būtų nuo Raudondvario dvaro. Čia yra ir dvaro lankytojams skirta automobilių stovėjimo aikštelė (koordinatės: 54.942289, 23.780941). Taigi pradėję eiti nuo Raudondvario dvaro, galite apeiti visą ansamblį ir parką, ir tuomet leistis takeliu žemyn stačiu Nevėžio slėnio šlaitu, į Nevėžio kraštovaizdžio draustinį. Čia augantis miškas gražiausias pavasarį, kuomet žydi žibutės, ruteniai, plautės ir kiti pavasariniai žiedai. Nusileidus, sukama dešinėn ir einama į senąją Raudondvario dalį Šiaudynę (arba Solomenką). Artėjant prie Jurbarko plento, sukama kairėn į Nevėžio gatvę – tai senasis kelias į Kauną, vedantis link tarpukario tilto per Nevėžį liekanų. Priėjus tilto liekanas, sukama kairėn ir keletą kilometrų einama daugiausia žvejų naudojamais takais palei Nevėžio upę. Aplinkui – užliejamos pievos, beveik kiekvieną pavasarį apsemiamos potvynių. Tuomet prieinamas nedidelis Šilelio kaimas, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio santakoje. Praėjus per kaimelį, patenkama į vardą kaimui davusį šilą (pušyną), pasiekiamas Nemunas, tuomet sukama link dviračių tako, vedančio į Kulautuvą ir einama juo į rytus. Nepriėjus dviračių tako pabaigos, sukama kairėn ir per pievas einama Nemuno slėnio šlaito link. Ten į viršų veda miško takelis, kuriuo einant grįžtama į Raudondvarį. Gatvelėmis pasiekiama IKI parduotuvė, ir pro gimnaziją, grįžtama prie dvaro, kur ir prasideda trasa.

Jei išalkote, pavalgyti galima Cosmo Pizza, esančioje vos keli šimtai metrų nuo dvaro, šalia Express Market parduotuvės.