Vilijampolė

Vilijampolė – unikalią atmosferą turinti Kauno dalis. Anksčiau tai buvo atskiras miestas, turėjęs didelę žydų bendruomenę. Čia buvusi ješiva (žydų mokykla) išugdė nemažai žymių asmenybių. Dešiniajame Nemuno ir Neries krante įsikūrusi Vilijampolė anksčiau vadinta Slabada, Slabodke, Vilijampoliu. Ir dabar šnekamojoje kalboje tarp kauniečių dažnai vartojamas pavadinimas Slabodkė. Laukiniais 90-aisiais šis rajonas garsėjo Daktarų gauja – iš čia kilęs ir pats Henrikas Daktaras.

Siaurąja prasme Vilijampolė yra tik arčiausiai Nemuno ir Neries santakos esantis rajonas. Čia labai daug senų medinių namukų, iš kurių nemaža dalis yra labai prastos būklės. Aukščiau palei Nerį (į šiaurę) esanti dalis vadinama Paneriu. Į vakarus nuo senosios Vilijampolės dalies, ties uostu, yra Mikalinava, dar toliau į vakarus, aplinkui Veršvo upelį, yra Veršvai. Toliau, už vakarinio kauno aplinkelio, prasideda Kaniūkai, kurie tęsiasi iki pat Nevėžio. Vilijampolės seniūnijai priklauso ir Lampėdžiai – nedidelis rajonas, išsidėstęs tarp Lampėdžio ir Nemuno.

Pastaraisiais metais ir senoji Vilijampolė sulaukė pokyčių. Čia statomas naujas Piliamiesčio daugiabučių kvartalas, esantis priešais Senamiestį. Tarp Santakos ir uosto planuojamas Kėdainių tiltas, sujungsiantis Vilijampolę ir Šilainius su Aleksotu.

Kauno žiemos uostas Vilijampolėje